קורס: להעמיק שורשים ולצמוח גבוה

מרצים :הרב גולדווסר שליט"א

מסע שורשים מפעים, של גילוי אמונה וחוסן יהודי לאורך הדורות

מרצים :הרב גולדווסר שליט"א

לדרוך על האבנים שהצמיחו גדולי עולם, לראות בעיניים את המקומות שגידלו ענקי רוח, לנשום את האויר, לחוש את הקדושה, ולהרגיש את המסר והעוצמה שטמונים מאחורי הכתלים, כדי לקחת איתנו כח ותעצומות לימינו אנו…
הסיורים יעניקו לך חוויה לימודית מעצימה של חיבור עמוק ושורשי לכח הצמיחה שלנו כיהודים עם חוסן רוחני אמיתי שעומד בפני כל הרוחות שבעולם.

  1.  'אל מול הקודש' – נצעד בדרכם של עולי הרגל, נעלה בלב פועם במדרגות אל שערי הר הבית , נלמד על החיים סביב בית השם. במה עסקו היהודים בדרכם לפגישה עם אביהם שבשמים ? איך צריך להיראות בית יהודי משכן השכינה ? מה עושים כדי לקרב את ביאת המשיח ?
  2.  במסתרי שכונות ירושלים– השכונות המוכרות והעלומות בהן כל בית הוא סיפור, כל בית כנסת מקפל עבר מפואר. נסתובב בין הבתים, נשמע על גדולי ישראל שחיו בה, ועל חיים יהודיים שצמחו בה.
  3. 'וישמחו בך מקדשי שמך' – נבקר במוזיאון 'יד ושם' בעקבות מקדשי השם של הדור שלפנינו. מסע של אמונה בתוך החושך, מסירות נפש של מצוות בזמני קושי, נתבונן במסרים הנוקבים העולים מתוך הערפל.
  4. .'אל הנער הזה התפללתי' – קבר שמואל הנביא. נעסוק בתפילת חנה, משם נמשיך אל מקום ציונו ופעולתו של שמואל הנביא. נלמד ונתחבר אל כח התפילה
    סיורים היסטוריים עוצמתיים ומרתקים שיחברו אותנו לעבר השורשי המפואר שלנו
    אחת לשבוע בירושלים בימי שני בוקר

פרטים אודות הסיורים

דילוג לתוכן